Mani senči

Šeit ir dažas bildītes no maniem vecvecākiem no mātes puses. Dzimta cēlusies no Alūksnes pils novada Zeltiņu pagasta. Sākotnēji Vīksnas bijuši zemnieki. Dzīvojuši Grabažu mājās. Kā noskaidrojis man brālēns Arnis Vīksna, tās pirmo reizi dokumentos ir minētas 1638. gadā kad zviedri tur veikuši arklu revīziju. Mans vectēvs Aleksandrs Vīksna (1881 – 1941) izmācījies un kļuvis par Dūres pamatskolas pārzini.

Mani vecvecāki ar bērniem, jaunākā meitenīte mammas klēpī - mana mamma Olga Vīksna.

 

Mans vectēvs Aleksadrs Vīksna - lauku skolas pārzinis (šajā bildē cara armijas uniformā)

Vectēvs Aleksandrs Vīksna (1881. -1941)

 

Auziņu dzimta

Mani senči no tēva puses ir nākuši no Vējavas pagasta, netālu no Ērgļiem. Mans vecvectēvs Reinis Auziņš ieguvis īpašumā zemi, līdis līdumu un cēlis Upenieku mājas. Mans tēvs zināja parādīt laukakmeni labības lauka malā, zem kura vecvectēvs esot apglabāts. Viņš cienījamā vecumā esot sadedzis līdumā, dedzinot zarus, attīrot zemi lauksaimniecībai. Šo zemi kopt turpināja mans vectēvs Jānis Auziņš (dzimis 1865. gada 4. jūnijā) un mana vecāmamma Ieva Auziņa (dzimusi Prusak, 1875. – 1948. 3. marts). Abi mani vecvecāki ir apglabāti Vējavas kapos.

Mans tēvs Pēteris Auziņš ar savu māti Ievu un brāli Augustu (dzelzceļnieka formā)

 

Mans tēvs Pēteris Auziņš ar Latvijas Universitātes beigšanas nozīmīti.

 

Mans tēvs - Pēteris Auziņš cienījamā vecumā

 

Mani vecāki Pēteris un Olga (dzimusi Vīksna) Auziņi

 

Mana tante Zenta Vīksna (jaunībā)

 

Mana tante Zenta Vīksna cienījamā vecumā- pensionēta lauku skolotāja

Autortiesības

Šajā lapā atrodamie materiāli ir domāti nekomerciālai lietošanai studentiem, pētniekiem un visiem interesentiem. Tos nedrīks lietot komerciālos nolūkos. Daļa materiālu ir aizsargāti ar autortiesībām. Materiālu tālākai pārpublicēšanai ir nepieciešams saņemt autortiesību īpašnieka atļauju. Parasti tas ir izdevējs, bet atsevišķos gadījumos – Mārcis Auziņš.